Światłoterapia skutecznym sposobem na walkę z zaburzeniami snu Welmax

-

Jak wiemy o jakości naszego snu decyduje wiele czynników takich jak emocje, dieta, czy aktywność fizyczna. Ponadto nasz mózg wykorzystując cykle światła i ciemności synchronizuje wewnętrzne rytmy organizmu takie jak nastrój, apetyt, libido i sen. Proces ten trwa 24 godziny tworząc to co nazywamy zegarem biologicznym.
Kiedy robi się ciemno, nasz mózg zaczyna produkować melatoninę, czyli hormon snu, natomiast świecące światło często wstrzymuje jego wydzielanie powodując problemy z zaśnięciem.
Niektóre osoby z powodu niedostatecznego naświetlenia w ciągu dnia mają rozregulowany cykl dobowy co skutkuje spadkiem energii oraz bezsennością.

Badania naukowe prowadzone od 2005 roku potwierdziły, że światłoterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod rekompensujących brak światła oraz pomagającą w walce z problemami wynikającymi z zaburzeń pracy zegara biologicznego. Jest to idealne rozwiązanie sprawdzające się w przypadku przyspieszonych lub opóźnionych faz snu, zespołu nagłej zmiany czasowej i zaburzeń spowodowanych np. pracą w nocy.
Podstawową zasadą, która decyduje o skuteczności światłoterapii jest jednak regularność jej stosowania, co bywa kłopotliwe, ponieważ wiąże się z siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas.

okulary luminette welmax

W związku z tym, żeby ułatwić  korzystanie z dobrodziejstw światłoterapii, pojawiły się lekkie i przenośne urządzenia, z których można korzystać zawsze i wszędzie.
Jednym z takich urządzeń są okulary Luminette, które oferuje firma Welmax. Ich innowacyjny mechanizm optyczny sprawia, że strumień światła dostaje się do oczu w naturalny sposób tak jak promienie słoneczne i dostaje się do dolnych partii siatkówki, które są bogate w fotoreceptory. Taki sposób działania gwarantuje skuteczność światłoterapii co potwierdzają używający okularów pacjenci.

Jeśli jesteś osobą, której nastrój zależny jest od pogody, masz problemy z zasypianiem lub budzeniem się, cierpisz na spadek energii i nie możesz znaleźć skutecznego sposobu na zaradzenie tym problemom, powinieneś wypróbować przenośnej światłoterapii.

Okulary Luminette nie zaburzając dziennej aktywności i nie oślepiając, dostarczą ci światła, którego potrzebujesz, żeby prawidłowo funkcjonować całą dobę.

 

Udostępnij

Ostatnie posty

Kategorie