Naturalne sposoby na bezsenność Welmax

-

Zaburzenia snu to problem wielu z nas. Kłopoty z zaśnięciem, częste budzenie się w ciągu nocy, brak energii rano– to znane nam symptomy, których przyczyną bardzo często jest stres.
Istnieje na szczęście wiele sposobów na to jak radzić sobie z bezsennością- nie trzeba od razu sięgać po tabletki przepisywane przez lekarza.
Oprócz zmiany nawyków, czyli kładzenia się spać o stałej porze, zwiększenia aktywności fizycznej, wietrzenia sypialni, wymianie pościeli na taką z naturalnej, oddychającej tkaniny,czy nie podjadania przed snem, warto uspokoić swoje emocje.

Pomóc nam w tym może m.in.: muzyka relaksacyjna, ćwiczenia oddechowe, a także wiele naturalnych preparatów ziołowych.

Najbardziej znane to:

Melisa– sprawdza się w stanach pobudzenia nerwowego, przewlekłego zmęczenia, stresu, stanach lękowych i nerwicach. Jej działanie wynika z zawartości składników takich jak kariofen i cytral.

Lawenda- jej aromat działa odprężająco i uspokajająco. Głównym składnikiem o takich właściwościach jest linalol, który działa na ośrodkowy układ nerwowy.  Umieszczenie suszonej lawendy w poduszce lub blisko łóżka, z pewnością ułatwi zaśnięcie.

welmax posciel

Rumianek– podobnie jak melisa wykazuje działanie uspokajające, koi nerwy i pomaga osobom cierpiącym na bezsenność oraz miewającym koszmary nocne.

Chmiel- zawarte w nim olejki eteryczne mają właściwości uspokajające, silniejsze nawet niż melisa i waleriana. Oprócz picia naparu, warto wąchać szyszki chmielu, ponieważ sam aromat ułatwia zasypianie. Dobrym pomysłem jest też wsadzenie do poduszki sproszkowanych szyszek chmielu.

Waleriana– inaczej kozłek lekarski. Jest to zioło wywołujące senność. Ze względu na intensywny zapach, najlepiej przyjmować ją  w postaci kapsułek lub kropli.

 

Udostępnij

Ostatnie posty

Kategorie