Masz problemy ze snem? Wyeliminuj przyczynę. Welmax

-

Wielu z nas w trakcie swojego życia przechodziło przez problemy związane z bezsennością.
Niestety zarwana noc niesie za sobą przykre konsekwencje, słabą koncentrację, zmęczenie i wiele innych dolegliwości utrudniających normalne funkcjonowanie.
Żeby skutecznie rozwiązać problemy z bezsennością należy właściwie rozpoznać przyczynę i postarać się ją wyeliminować.

Do najczęstszych przyczyn bezsenności zaliczyć można:

Stres– nadmiar obowiązków, problemy w pracy, kłótnie w ciągu dnia- wszystko to sprawia, że w nocy przewracamy się z boku na bok, mamy natłok myśli i problemy z zaśnięciem.  Żeby zmniejszyć napięcie, warto przygotować sobie plan dnia, dzięki czemu nie będziemy próbowali robić wszystkiego naraz i uda nam się wygospodarować trochę czasu dla siebie. Dodatkowo możemy korzystać z naturalnych środków uspokajających takich jak melisa, rumianek, czy szyszki chmielu. Herbaty ziołowe z pewnością ukoją skołatane nerwy. Dobrze jest również posłuchać swojej ulubionej muzyki i znaleźć chociaż pół godziny na wyciszenie.

Złe nawyki– bezsenność może również wynikać z codziennych czynności, na które nie zwracamy uwagi. Oglądanie telewizji w sypialni, siedzenie z laptopem, tabletem, telefonem w łóżku, duszne pomieszczenie, podjadanie przed snem- to wszystko źle wpływa na jakość snu. Powinniśmy zadbać, żeby nasze łóżko kojarzyło nam się tylko ze snem i odpoczynkiem. Oglądanie filmów, pracę, czytanie książek, jedzenie najlepiej przenieść do salonu lub kuchni. Należy również pamiętać o wywietrzeniu sypialni.

Zbyt duża ilość kofeiny w organizmie– przyczyną bezsenności może być również nadmiar kofeiny, przez co budzimy się często w ciągu nocy. Żeby temu zaradzić najlepiej ograniczyć ilość wypijanych kaw i nie pić ich wieczorem!

Alergie– czasami bezsenności towarzyszy duszność, katar lub wysypki. Może okazać się, że mamy alergie, dlatego warto zainwestować w zdrową pościel z materiałów odpowiednich dla alergików.
Na rynku istnieje duży wybór takich pościeli z materiałów dostosowanych do pory roku i temperatury. Warto również umieścić w sypialni urządzenie do oczyszczania powietrza.

 

Udostępnij

Ostatnie posty

Kategorie