Jak wybrać odpowiedni materac dla alergika?

-

Stary, zużyty materac z pewnością nie jest najbardziej higienicznym elementem wystroju naszej sypialni. Nawet jeśli pozornie nie wygląda bardzo źle, nie oznacza to wcale, że sen na nim jest zdrowy i bezpieczny. Jeśli macie wątpliwości co do stanu swojego materaca, zapewne najwyższy czas wymienić go na nowy. Czym jednak kierować się przy zakupie? Czy uda zdobyć się produkt, który uchroni nas przed roztoczami?

Dlaczego zakup dobrego materaca jest tak istotny?

Oddychanie to jedna z najważniejszych czynności podejmowanych przez nasze ciała. Owszem, czasami mówimy, że zapiera nam dech w piersiach, ale  lepiej żeby powodem był widok ukochanej osoby niż alergia z powodu roztoczy kurzu. Na szczęście na drugi scenariusz mamy realny wpływ i możemy minimalizować ryzyko przykrych dolegliwości. Jednym z ważnych kroków, które możemy zrobić, aby zapobiec kichaniu, kaszlowi, dusznościom czy łzawiącym oczom jest zakup materaca stworzonego specjalnie dla alergików.

Jaki materac dla alergika wybrać?

Materac dla alergika powinien być wykonany przede wszystkim z tworzyw sztucznych. Materiały pochodzenia naturalnego niestety nie sprawdzają się w przypadku . Wypełnienie z trawy morskiej, łuski gryki czy maty kokosowej nie będzie więc najlepszym wyborem. Takie materiały są świetną pożywką dla roztoczy i pleśni. Nie powinniśmy decydować się również na materace sprężynowe, ponieważ pozostawiają one sporą przestrzeń dla szkodliwych mikroorganizmów.

Zapewne nie będzie dla nikogo odkrywczym stwierdzeniem, że najlepszym materacem dla alergika jest materac…antyalergiczny.

Co to jednak oznacza w praktyce? Osoby zmagające się z uczuleniami, powinny wybierać materace wykonane z różnego rodzaju pianek wysokoelastycznych lub termoelastycznych i lateksu. Wyróżnia je solidna konstrukcja, odporna na działanie mikroorganizmów – są nieprzenikalne dla roztoczy, ale świetnie przepuszczają powietrze. Jak wiadomo odpowiednia wentylacja to ważny aspekt dla alergika.

Przykładem dobrego materaca dla alergika może być np. Materac Camel Memory. Jest on wykonany z pianki termoelastycznej Memory, która uwzględnia standardy materaca odpowiedniego dla alergików. Oprócz tego, zestaw zawiera pokrowiec z wełny wielbłądziej, który znany jest jako materiał dla wymagających. Jego właściwości odwzorowują specyficzne warunki, w jakich żyją zwierzęta. Wełna wielbłądzia jest termoregulacyjna, higroskopijna i oddycha. Te trzy elementy są kluczowe dla większości alergików. Ponadto wełna Camel posiada lanolinę – substancję o działaniu kojącym i leczniczym oraz neutralizującym niebezpieczne alergeny. 

Jak dbać o materac dla alergika?

Elementem, który znacznie ułatwia czyszczenie materaca jak zdejmowalny pokrowiec. Kiedy go wypierzemy, możemy skupić się na samym materacu. Aby zmniejszyć ryzyko rozwoju roztoczy i innych szkodliwych mikroorganizmów, warto go regularnie wietrzyć. Szczególnie korzystne jest to zimą, ponieważ mróz niszczy wszelkie patogeny. 

welmax posciel opinie

Oprócz tego, warto także wietrzyć sypialnię – np. pół godziny przed snem.  Nie powinno się również chodzić spać z mokrymi włosami. Jak wiadomo wilgoć to idealna pożywka dla roztoczy, bakterii, grzybów itp., które rozwijają się później pod naszym nosem (dosłownie).

Zdrowy sen dla alergika

Wspomniany już materac Camel Memory to produkt dla osób o wysokich wymaganiach. Sprawdzi się on wśród wszystkich, którzy cierpią z powodu problemów oddechowych. Ponadto pianka Memory zapobiega powstawaniu ucisku na kręgosłup. Zapewnia ona odpowiednie podparcie układu mięśniowo – szkieletowego, co chroni nas przed mikrourazami. Mimo, że pianka nie jest sprężysta, posiada właściwości amortyzujące. Dzięki temu świetnie dopasowuje się do ciała, co zmniejsza jego ruchliwość podczas snu nawet o 80%.  Dzięki temu możemy liczyć na lepszą jakość snu i brak zmęczenia po przebudzeniu.

Jak widać, wystarczy zmienić drobne nawyki, aby poprawić jakość snu. Już niewielkie poprawki mogą sprawić, że znowu zaczniemy oddychać pełną piersią. Dobry materac z pewnością będzie dopełnieniem całości i pozwoli nam na regenerujący, zdrowy wypoczynek.

Opinie zadowolonych użytkowników Pościeli Welmax

Udostępnij

Ostatnie posty

Kategorie