Jak spać żeby się wyspać? Welmax

-

Kręgosłup to niewątpliwie jedna z ważniejszych części naszego ciała, a od jego sprawności zależy nasze ogólne zdrowie i samopoczucie. Bardzo ważne jest abyśmy dbali o niego zawsze- także podczas snu, dlatego poniżej przedstawiamy kilka ważnych wskazówek, które pozwolą nam obudzić się w dobrym nastroju i bez bólu.

Po pierwsze pozycja– właściwie ułożenie podczas snu jest bardzo istotne.  Okazuje się, że najlepiej będzie dla naszego kręgosłupa jeśli ułożymy się na boku z lekko zgiętymi kolanami. Pomoże również włożenie poduszki pod kolana.

Po drugie- materac– nie może być zbyt twardy ani za miękki. Powinien być dopasowany do wagi naszego ciała– czym więcej ważymy tym powinien być twardszy, natomiast jeśli jesteśmy bardzo szczupli, lepiej wybrać materac miękki.  Wybierając materac powinniśmy zwrócić też uwagę na materiał, z którego jest wykonany, powinien być oddychający i naturalny. Nie warto na nim oszczędzać, ponieważ wg obliczeń w łóżku spędzamy nawet 1/3 naszego życia!

welmax materac

 

Po trzecie poduszka– podobnie jak materac, poduszka powinna być dopasowana do naszego ciała– szczególnie do kształtu głowy i szyi. Najlepszym wyborem będzie poduszka ortopedyczna, która  pomoże zwalczyć dolegliwości kręgosłupa w czasie snu.

welmax poduszka

 

Udostępnij

Ostatnie posty

Kategorie