Jak dbać o pościel wełnianą? Welmax

-

Pościel wełniana Welmaxu jest idealnym rozwiązaniem na jesienne i zimowe noce. Ciepła, miła w dotyku, odpowiednia dla alergików – to tylko niektóre z jej zalet. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto wiedzieć jak dbać o pościel z wełnianą, aby służyła nam długie lata, ciesząc swoim pięknym wyglądem i prozdrowotnymi właściwościami.

welmax posciel opinie

Pościele Welmaxu wykonywane są z wełny wielbłądziej. Jest ona bardzo wytrzymała i odporna na zniszczenia, dlatego jej pielęgnacja wcale nie jest trudna. Przede wszystkim należy kierować się informacjami zamieszczonymi na metce. Przestrzegając zasad producenta, z pewnością nie zniszczymy wełny.

welmax-opinie1

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku wełny wielbłądziej jest oddanie jej do profesjonalnej pralni. Ceny takich usług są bardzo niskie, a mamy gwarancję, że pościel nie ulegnie zniszczeniu. Jeśli posiadamy wielofunkcyjny odkurzacz, warto upewnić się czy nie posiada on funkcji prania wełny. W ofercie Welmaxu znajdują się takie urządzenia.

posciel welniana welmax

Jeśli chcemy delikatnie odświeżyć pościel wełnianą, można ją wytrzepać. Usuwa się w ten sposób złuszczony naskórek, który ściera się podczas spania i osiada na pościeli. Wełnie wielbłądziej dobrze robi również wietrzenie. Jak wiadomo pościel z wełny wielbłądziej jest dobra dla alergików, ponieważ neutralizuje wolne rodniki, nie przyciąga kurzu, bakterii, nie gromadzi wilgoci. Dzięki temu również jej pielęgnacja jest łatwiejsza.

posciel-satynowa-welmax

Aby utrzymać pościel wełnianą w czystości, należy unikać jedzenia w łóżku. W ten sposób unikniemy trudnych plam, które wymagałyby zastosowania mocnych detergentów.

Udostępnij

Ostatnie posty

Kategorie