Jak dbać o pościel satynową? Welmax

-

Walory estetyczne satyny sprawiają, że chcemy aby jak najdłużej zachowała swój atrakcyjny wygląd. Aby tak było, warto wiedzieć jak dbać o produkty satynowe – w tym również pościel, która jest jak bielizna i bezpośrednio styka się z naszą skórą.

Pościele wełniane i satynowe Welmax

posciel-satynowa-welmax

Wbrew temu co mówią, pielęgnacja pościeli satynowej wcale nie jest ta trudna i nie trzeba się mocno wysilać, żeby zachować jej pierwotne piękno. Przede wszystkim zawsze należy kierować się tym co mówi nam producent. Jeśli więc jesteśmy posiadaczami pościeli satynowej Welmaxu, pierwsze co powinniśmy zrobić to spojrzeć na metkę i stosować się do opisanych tam zaleceń.

Jeśli z jakichś powodów, metki nie mamy, należ kierować się ogólnie przyjętymi zasadami, a mianowicie:

  • jeśli pościel wykonana jest ze 100% bawełny, pierzemy ją w temperaturze od 40 do 60 stopni,
  • podczas prania przewracamy pościel satynową na lewą stronę,
  • można ją delikatnie prasować tak jak produkty bawełniane – maksymalnie na ¾ mocy żelazka,
  • jeśli nie chcemy prasować pościeli żelazkiem, zaraz po praniu możemy ją starannie rozwiesić tak aby wyschła bez zagnieceń.

posciel-satynowa-welmax

Ważna wskazówka, aby uniknąć plam na satynie, powinniśmy unikać jedzenia w łóżku. Jest to dobry nawyk, wpływający nie tylko na jakość snu i naszą figurę, ale także na higienę. Niektóre plamy z jedzenia czy napojów mogą być bardzo trudne do zlikwidowania, a silne detergenty niszczą materiał. Warto więc zmienić nawyki, jeśli dotychczas jedliśmy w sypialni.

Oprócz czyszczenia i prasowania, praktyczna wskazówka dotyczy przykrywania pościeli satynowej w ciągu dnia. Dzięki temu chronimy delikatną tkaninę przed niszczycielskim działaniem promieni UV, które mogą osłabić jej konstrukcję. Osłanianie pościeli chroni również kolor przed wyblaknięciem.

posciel-satynowa-welmax

Jeśli będziemy stosowali się do powyższych zaleceń, pościel satynowa będzie służyć nam długie lata, wyglądając jak w dniu zakupu.

Udostępnij

Ostatnie posty

Kategorie