Czy wiesz, że pościel wpływa na jakość snu? Welmax

-

Zdrowy, odpowiednio długi sen zapewnia nam przyjemny dzień, lepsze samopoczucie i koncentrację. Ponadto korzystnie wpływa na nasz wygląd i ogólną kondycję. Niewyspani czujemy się natomiast rozdrażnieni, zmęczeni i ciężko jest nam skupić się na obowiązkach. Wg statystyk, coraz więcej osób zmaga się z bezsennością, a główną przyczyną jest stres. Okazuje się jednak, że oprócz czynników psychologicznych, istotne są pozornie błahe sprawy – takie jak wietrzenie sypialni czy wybór odpowiedniej pościeli.

Pościele wełniane i satynowe Welmax

posciel-satynowa-welmax

Ta druga, odgrywa ważną rolę, nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, dlatego warto wybrać odpowiedni komplet. Jak wiadomo nasze mózgi odbierają mnóstwo bodźców, które interpretują w określony sposób. Zmysł wzroku np. powoduje, że rozpoznajemy kolory, a mózg kojarzy je z określonymi czynnościami.

Warto więc wybierając pościel, zdecydować się na kolor, który najbardziej nas uspokaja i koi zmysły. Mogą to być delikatne beże, brązy, błękity – tak naprawdę wszystko zależy od naszych upodobań i skojarzeń, które są bardzo indywidualne.

posciel-satynowa-welmax

Uspokajająco działają również motywy roślinne – kwiaty, liście, dlatego warto rozejrzeć się za pościelą o takim wzorze. Istotny jest również materiał z jakiego uszyta jest pościel. Powinien być miły w dotyku i dostosowany do pory roku. Latem np. świetnie sprawdzi się satyna, a zimą naturalna wełna – np. wielbłądzia, która jest bardzo przyjemna w dotyku i ciepła.

Dobrej jakości pościele pomagają również eliminować czynniki drażniące i alergeny, co również ułatwia spokojny sen bez obecności szkodliwych drobnoustrojów. Dzięki temu lżej nam się oddycha, a to ma wielki wpływ na jakość snu. Właściwości takie posiadaja pościele wełniane i satynowe od Welmaxu.

posciel-satynowa-welmax

Jeśli walcząc z bezsennością, wyeliminowaliśmy już przyczyny takie jak stres, negatywny wpływ telewizora czy komputera w sypialni, zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu czy objadanie się na noc i nie widzimy skutku, warto zastanowić się nad zmianą pościeli, która jak się okazuje może mieć ogromny wpływ na jakość naszego snu.

Udostępnij

Ostatnie posty

Kategorie